Jetix.idle.ro

Server Counter-Strike [NoN-StoP]

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Cum iti faci nume la server (nume.idle.ro)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin

Data de înscriere : 29/03/2008

MesajSubiect: Cum iti faci nume la server (nume.idle.ro)   Joi Apr 24, 2008 8:55 pm

1. Intrati pe http://www.freedns.ro/ si va faceti cont (Creaz� cont > si completati formularul respectiv)

2. Cu contul creat va logati pe site si selectati (sub Subdomenii) Adaug� subdomeniu

3. Completati (ca in ex. de mai jos):

Nume subdomeniu: extream (aceasta este o adresa data ca ex., puneti
numele care il doriti) .freedns.ro, .idle.ro (deci va fi ceva de genu
strikes.idle.ro)
Va fi asociat cu IP: 195.189.227.135 (aceasta este un ex. de adresa IP,
puneti adresa serverului dvs.; pentru a va afla adresa IP click AICI)
Scopul folosirii (maxim 250 caractere): Server Counter-Strike

iar la urma apasati Adauga si astepti o zi pana se face activarea

4. Ziua urmatoare verificati emailul si daca a fost activat subdomeniul puteti da noua adresa prietenilor vostri..

Ei se pot conecta la server manual (scrie in consola: connect ADRESA_ABIA_ACTIVATA) sau prin adaugare la Favorites
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://jetix.forumer.ro
Alexand3r

Data de înscriere : 21/06/2009

MesajSubiect: Re: Cum iti faci nume la server (nume.idle.ro)   Dum Iun 21, 2009 1:39 am

Man io nush ce am facut la adresa de freedns deoarece cand dau click pe ea imi apare o pagina de weekipedia si imi zice acolo zeita NIKE plm......Smile nush ce sa ii fac ca sa revina inapoi la adresa dorita si sa ma loghez !!!! Help me plz
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
agenta001

Data de înscriere : 23/12/2009

MesajSubiect: Re: Cum iti faci nume la server (nume.idle.ro)   Mier Dec 23, 2009 1:59 am

eu nu pot sa ma inregistrez
ma intreaba ce sosete poarta ursuletul si nu stiu raspunsu deci in concluzie nu pot sa-mi fac cont pe site
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum iti faci nume la server (nume.idle.ro)   

Sus In jos

Cum iti faci nume la server (nume.idle.ro)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» HostName: Samp.Just2Play.Ro | Roleplay Server [0.3c]
» *FiveTime* IP: 188.212.105.203 Contact id: samp_florin Server De samp nou deschis Si dam level bani Super server:X Va asteptam i pe dumneavoastra Dati click sa vedeti srv:Xpoze
» http://www.thewar.ro/link.php?nume=SmecherulSerban2012 Te rog acceseaza acest link
» HostName: FlyGaming RPG [0.3x] Server ON! Address: 93.119.26.209:7777 Players: 54 / 100 Ping: 56 Mode: FlyGaming RPG V0.1 Map: Los Santos HostName: FlyGaming RPG [0.3x] Server ON! Address: 93.119.26.209:7777 Players: 54 / 100 Ping: 56
» Partener Server

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Jetix.idle.ro :: Diverse :: Tutoriale Counter-Strike-
Mergi direct la: